My ships 

15.04.2018

My ships. Moje lodě. Během dvou let jsem jich v Trutnově na řece Úpě postavil hned několik. Z oblázků. Ze dřeva. I z místního červeného pískovce...

Začal jsem touhle Gondolou (2014) z říčních oblázků. Stála pod splavem u psího cvičiště. Je to takový dlouhý ostrov, kde jsem to léto často tvořil. Říkám mu Long Island. Mám to tam rád. Přestože tam podél řeky chodí a jezdí na kole spousta lidí, tak u vody je báječný klid...

I když pracuji radši sám, tak na tomhle projektu se podíleli další dva lidé. Jitka a Veronika. Dámy postavily celou zadní stěnu, kterou vy teď nevidíte. Patří jim za to velký dík. Stavba nám zabrala celý jeden den.

Gondolu s sebou vzala jarní voda. Stejně jako všechny mé lodě...

Druhou Loď (2014) jsem už stavěl sám. Vznikla na pláži u zimního stadionu. Byla celá z naplaveného dřeva. Ke svázání jsem použil vrbové pruty a na sedadla kámen z řeky. Stejně jako u první lodě mi stavba zabrala celý den.

Moje zatím poslední Loď (2015) mi dala zabrat asi nejvíc. Do jejích základů jsem použil schody a další obrovské pískovcové kameny, které jsem posbíral v řece. Už samotný transport materiálu byl velkou výzvou. Loď jsem stavěl ve dvou fázích. Tohle je její první polovina. 

Druhá část byla krapet náročnější. Kameny jsem tahal z ještě větší dálky. Celý její trup je z červeného pískovce. Vysbíral jsem z pláže všechny kameny té barvy. Na poslední fotografii je to krásně vidět. Stejně jako má dvě další díla. Hollywood (2015) a Kruhy (2015). Stavba mi zabrala asi týden a fragmenty lodi jsou na pláži vidět dodnes.